امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

مجاهدی:فرهنگ گرانسنگ عاشورا باید به فرهنگ مهدویت گره بخورد

محمدعلی مجاهدی از شعرای آیینی و پیشکسوت با بیان اینکه شهادت حضرت علی اصغر(ع) به لحاظ تأثیرگذاری با هیچ یک از وقایع روز عاشورا یکسان نیست و بنابراین ظرفیت محیر العقولی برای پیام سرخ حسینی دارد، گفت: فرهنگ گرانسنگ عاشورا باید به فرهنگ مهدویت گره بخورد، این‌ها از یکدیگر جدا نیست و انقلاب حضرت حجت بن حسن عسکری در ادامه انقلاب عاشورا است.

 

 


وی با اشاره به اینکه برای برگزاری شب شعر حضرت علی‌اصغر(ع) باید اتاق فکری تشکیل شود، افزود: نمک سفره آقا امام حسین(ع) اشک و روضه است، بنابراین روضه صحیح آن روضه‌ای است که حضرات می‌شنیدند و گریه می‌کردند.

مجاهدی با بیان اینکه لبخند حضرت علی اصغر(ع) در هنگام شهادت باعث از بین رفتن حکومت اموی شد، گفت: کسانی که در روز عاشورا بودند، شاهد بودند هنگامی که تیر سه شعبه حرمله گلوی آن شیرخوار را برید، حضرت علی اصغر(ع) لبخند زد، بنابراین اگر آن لبخند حضرت علی اصغر(ع) نبود، نهضت توابین شکل نمی‌گرفت.

دفترچه آشنایی با مجمع

Template Design:bunext